Produkty

      W naszym salonie znajdą Państwo parkiety, deski, mozaiki, panele, parkiety przemysłowe, deski tarasowe, tarasy z kompozytu WPC. Dysponujemy dziesiątkami wzorników wszelkich rodzajów podłóg wykonanych z różnorodnych gatunków drewna, zarówno europejskiego jak i egzotycznego, do wyboru w wersji, jako podłogi gotowe, warstwowe, lite czy z naturalnego drewna w formie parkietu lub deski. Posiadamy również w ofercie wzory specjalistycznych podłóg sportowych wykorzystywanych w salach sportowych, fitness, squash i siłowniach. Poza podłogami istnieje u nas możliwość zakupu całej gamy chemii parkietowej w tym kleje, lakiery, oleje; parkieciarskich materiałów eksploatacyjnych oraz wszelkiego rodzaju środków do pielęgnacji podłóg. Jesteśmy również dystrybutorem narzędzi Festool i nawilżaczy Venta.

Podłogi lite

Oferowane w formach parkietu, desek, mozaik przemysłowych i pałacowych, lamparkietów. To naturalne w 100%, pełne i jednolite w przekroju drewno wykonywane z gatunków europejskich i egzotycznych. Są najbardziej trwałymi podłogami, można powiedzieć, że dobrze ułożone będą służyć całe życie. Wyszczególnić wśród litych można podłogi gotowe, zaolejowane lub polakierowane fabrycznie, które przyklejane są do posadzki oraz podłogi tradycyjne, potrzebujące po przyklejeniu wycyklinowania i zabezpieczenia lakierem lub olejem, ich charakter można dowolnie zmieniać za pomocą koloryzowania lub szczotkowania nadając niepowtarzalny klimat wnętrzom wedle własnych upodobań.

Podłogi warstwowe

Występują w formacie parkietów i desek składających się z dwóch lub trzech warstw. Zaliczają się również do podłóg w 100% drewnianych tyle, że nie są jednolite w przekroju. Wierzchnia warstwa wykonana jest ze szlachetnego gatunku drewna egzotycznego lub krajowego, pozostałe są ze sklejki lub kawałków tańszego drewna. Ich żywotność i jakość w głównej mierze uzależniona jest od sposobu wykonania górnej warstwy. Podobnie jak w podłogach litych, warstwowe mogą być wykończone w różny sposób, np. poprzez lakierowanie, olejowanie, szczotkowanie, fazowanie, po ułożeniu nie wymagają szlifowania.

Panele laminowane

W uproszczeniu to synonim podłóg drewnianych, wyglądem je przypomina, lecz wykonana jest bez użycia drewna. Składa się z warstwy laminatu, papieru wyprodukowanego w taki sposób by przypominał drewno, oraz z warstwy prasowanego wypełniacza (MDF, HDF, pilśnia). Zaleca się ich ułożenie w miejscach mniej użytkowanych, mało reprezentacyjnych typu poddasza, sypialnie itp. ze względu na ich stosunkowo krótką trwałość.

Podłogi ozdobne

wszelkiego rodzaju mozaiki pałacowe, medaliony, rozety, intarsje typu bordiury oraz tafle wykonane z różnych gatunków i rodzajów litego drewna lub w formie 8 - 10mm obłogu naklejanego na sklejkę. Zdobione w ten sposób podłogi podkreślają unikalny charakter prestiżowych wnętrz.

Tarasy drewniane i kompozytowe

bardzo popularne rozwiązania wykorzystywane w ogrodach, balkonach i dachach. Układane na lekkiej konstrukcji z powierzchnią wykończoną drewnem lub kompozytem. Są estetyczne, łatwe w pielęgnacji, utrzymaniu czystości, wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, dlatego też mogą służyć dziesiątki lat stanowiąc miejsce idealne do relaksu w obrębie domu, mieszkania a nawet basenu. Najczęściej używanym materiałem do budowy tarasu jest drewno egzotyczne typu bangkirai, massaranduba, tatajuba, teak, jatoba, Bumaru, sucupira itp., ale zdarza się także wykorzystanie europejskiego dębu, sony, jesionu termicznego, modrzewia syberyjskiego. Innym materiałem jest kompozyt, czyli mieszanka polimerów z pyłem drewnianym. Takie zabudowy są trwałe i nie wymagają konserwacji, lecz nie oddają natury i charakteru drewna. W ofercie posiadamy dwa rodzaje systemów: płyty oraz deski.

Podłogi sportowe

specjalistyczne posadzki wykorzystywane w obiektach sportowych, takich jak wielofunkcyjne hale sportowe, sale do fitness, tańca, squash. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem producentów systemowych podłóg sportowych takich jak Barlinek, Tarkett, Action i Hacner. Podłogi te w zależności od przeznaczenia posiadają różne certyfikaty: PZKASZ, FIBA, ITB świadczące o ich wysokiej, jakości. W miejscach, gdzie nie jest wymagany certyfikat związków sportowych, ale istnieje potrzeba zastosowania podłogi zapewniającej bezpieczeństwo użytkowników, typu szkolne sale sportowe stosowane są systemy bazujące na elastycznych legarach wykończonych tradycyjną klepką parkietową. Są to rozwiązania zarówno najtrwalsze jak i najtańsze w użytkowaniu, nadające wnętrzom przytulny, prestiżowy charakter.